Aizdevējs - Ceļvedis ātrajos kredītos

 

Ātrais kredīts - Kas būtu jāzina par tiem?

 ātrais kredītsPēdējo gadu laikā Latvijā strauji pieaug
ātro kredītu popularitāte. Ātrie kredīti ir pavēruši cilvēkiem iespējas ātri un ērti tikt pie katram no mums tik vajadzīgās naudas. Tomēr šis kredītu veids, ja to izmanto neprasmīgi, var izrādīties par cēloni ilgtermiņa finansiālām problēmām.

https://netcredit.lv - Salīdzini ātros kredītus internetā un atrodi labāko ātro kredītu ar zemākajiem procentiem, lielāko aizdevumu, bez ķīlas vai galvotāja un no 18 gadu vecuma.

Kas ir ātrais kredīts?

Ātrais kredīts ir finansiāls pakalpojums, ar kura palīdzību kredītņēmējs uz īsu laiku (parasti – sākot no dažām dienām līdz dažiem mēnešiem) var aizņemties nelielas naudas summas. Kā norāda pats nosaukums, ātrie kredīti tiek izsniegti bez ilgstošām procedūrām – nauda klientam ir pieejama jau dažu minūšu vai stundu laikā. Turklāt – bez ķīlas!

Ātrie kredīti gandrīz vienmēr tiek izmantoti patēriņa vajadzībām. Atšķirībā no banku piedāvātajiem patēriņa kredītiem, ātros kredītus var saņemt arī cilvēki bez darba vietas un ar negatīvu kredītvēsturi. Ātro kredītu saņemšana bieži notiek interneta vidē vai ar sms palīdzību.

Ātro kredītu tirgus

Ātro kredītu tirgū nozīmīgākie kreditori ir kapitālsabiedrības, kuras saņēmušas speciālo atļauju patērētāju kreditēšanai. No 51 kapitālsabiedrības, kuras 2012. gada novembrī šādu atļauju bija saņēmušas, 19 kā viens no piedāvāto kredītu veidiem bija minēts īstermiņa kredīts, sms kredīts vai cits pakalpojums, kuru iespējams pieskaitīt pie ātrajiem kredītiem.

Par Latvijas ātro kredītu tirgus līderi ir uzskatāms SMScredit.lv, daži citi plašāk atpazīstmi kreditori ir Ferratum Latvia, Open Credit u.c.

Saskaņā ar Latvijas ātro kredītu devēju asociācijas apkopoto informāciju, 2011.gadā 17 kapitālsabiedrības, kuru kopējais apgrozījums bijis 21 miljons latu, ir izsniegušas aptuveni 1,5 miljonus ātro kredītu. Gan kreditoru apgrozījums, gan izsniegto kredītu skaits 2011. gadā ir strauji pieaudzis un turpina palielināties arī 2012. gadā.

Ātro kredītu ēnas puse – augstās procentu likmes

Galvenā problēma, kura saistīta ar ātrajiem kredītiem – tie ir daudz dārgāki par banku kredītiem. Ja vairums kredītdevēju pirmo ātro kredītu piedāvā bez % maksas, tad par nākamajiem kredītiem maksājamā % likme var būt 300 vai pat 500 % gadā. Arī soda naudas par maksājumu kavēšanu nemēdz būt mazas.

Kā izvairīties no nevajadzīga riska:

  • Rūpīgi pārdomā – varbūt vari atlikt iecerētos tēriņus un iztikt bez kredīta!

  • Ja naudas tiešām pietrūkst - izvērtē visus līdzekļu aizņemšanās variantus. Varbūt vari saņemt bankas kredītu vai aizņemties no draugiem?

  • Rūpīgi pārlasi līguma nosacījumus!

  • Neaizmirsti, ka aizņemtā nauda jau drīz būs jāatdod!


Keywords – ātrais kredīts, īstermiņa kredīts, ātro kredītu tirgus, procentu likme.

2014-10-24 13:25  |  Skatīts: 414x

Atpakaļ